مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دوم پایان نامه ارشد) بازی و بازی های رایانه ای، شبیه سازی و بازی الگودو

توسط | دی ۱۱, ۱۳۹۵

مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دوم پایان نامه ارشد) بازی و بازی های رایانه ای، شبیه سازی و بازی الگودو در ۳۷ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

قابل ویرایش : بله

منابع : جدید و آپدیت شده

فرمت فایل : ورد

نحوه پرداخت و دریافت : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود خواهید بود .

پشتیبانی تخصصی : ۰۹۱۹۱۸۰۹۸۳۴ ( لطفا فقط پیامک یا تلگرام )
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همرا با منبع نویسی درون متنی فارسی و انگلیسی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری در مورد متغیر و همچنین پیشینه در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب برای فصل دو پایان نامه

منبع : دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

بازی

از فلسفه باستان تا تحقیقات علمی مدرن، بازی به عنوان یک جزء جدایی ناپذیر در یادگیری و رشد کودک است. بر خلاف عقیده، فعالیت های بازی که اکتشاف فکری و انعطاف پذیری را نشان می داد کاهش پیدا کرده است. در سراسر دوره آموزش و پرورش و در خانه، بازی آزاد بدون ساختار کودکان به بازی ساختاریافته تبدیل شده، بازی و زنگ تفریح در ابتدایی کاهش یافتند یا با درس های دیگر عوض شدند (پلگرینی و هولمز، ۲۰۰۶، ص ۳۶).

والدین گزارش کردند که وقت آزاد کودکانشان کاهش یافته و اغلب با فعالیت های ساختاریافته مدرسه جایگزین می شود (پلگرینی و هولمز ، ۲۰۰۶، ص ۳۶). تأکید بر آمادگی تحصیلی بیش از بازی ساختار نیافته ممکن است اثر باور والدین در این مسئله باشد که بازی اثربخشی یادگیری تحصیلی اولیه را کاهش می دهد. بازی یک ساختار چند بعدی متفاوت است به این معنی که در طول زمان، فرهنگ و بافت های مختلف متفاوت است (کوهن،۲۰۰۶، ص ۴۰).

بازی عامل اصلی رشد ذهنی کودک و یکی از عواملی است که نیروها و استعدادهای کودک را تحت تأثیر قرار داده است. هسته اصلی بازی کودکان جست و جوی جهان اطراف و البته ذهن و هر تجربه ارزشمند است. در انواع بازی ها، کودک فرصت هایی را برای بیان احساساتش نشان می دهد و در همه موارد خلاقیت و تجربه شادی دارد. بازی هایی که شاد، جذاب و پر از حرکت باشند به طور قابل توجهی استرس را کاهش می دهند و حتی ورزش اگر به گونه شاد اجرا شود احساس پیشرفت را در کودک تقویت می کند. بازی شامل جنبه های توسعه یافته است، بنابراین تعاریف بیشتری از آن وجود دارد و هریک از تعاریف خاص نشان دهند دید خاصی است که ابعاد بازی را متمایز کرده است. در فرهنگ وبستر، بازی به صورت زیر تعریف شده است. ۱- حرکت و فعالیت مانند حرکات عضلانی ۲- آزادی یا دامنه ای از حرکات ۳- فعالیت و ورزش که جنبه ی تفریحی، سرگرمی و یا رزش دارد. پیاژه بر این باور است که فقط به یک دلیل می توانیم فعالیتی را بازی بنامیم که با شرایط زیر همراه شود: ۱- بازی دارای هدفی پنهان است ۲- بازی اختیاری است نه اجباری ۳- بازی دلپذیر و لذت بخش است ۴- بازی بدون سازمان است ۵- بازی از هرگونه درگیری و اعتراضی آزاد است (آقاجانی هشتجین،۲۰۱۱، ص ۱۲۰).

– بازی‌های رایانه‌ای

فراگیران در این دوره از نسلی دیگرند. نسلی که با رایانه ها، بازی های رایانه ای، دوربین های ویدئویی، تلفن همراه و دیگر ابزار و وسایل دیجیتال احاطه شده است. این نسل جدید را می توان نسل شبکه یا نسل دیجیتال و یا بومی های دیجیتال نامید (دوران، ۱۳۹۱، ص ۵). گیم پلی نامیست که در عصر حاضر به بازی های دیجیتالی اطلاق می شود. توماس اچ اپرلی (۱۳۸۷) در کتاب خود می نویسد: گیم پلی تعامل با یک بازی رایانه ای از طریق قواعدش است، ارتباط بین بازیکن و بازی، رقابت کردن و مغلوب کردن آنها، طرح ریزی کردن و ارتباط بازیکن با آن (دوران، ۱۳۹۱، ص ۵).


– شبیه سازی

۲- ۳- ۱- تعریف شبیه سازی

شبیه سازی نسخه ای از بعضی وسائل حقیقی یا موقعیت های کاری است که تلاش دارد تا بعضی جنبه های رفتاری یک سیستم فیزیکی یا انتزاعی را به وسیله ی رفتار سیستم دیگری نمایش دهد که بیشتر در سیستم های طبیعی و سیستم های انسانی کاربرد دارد. همچنین شبیه سازی نمایش مجدد یا خلق مجدد یک شئ یا موضوع واقعی یا یک موقعیت می باشد. این تکنیک همانند آینه، واقعیات را همانند سازی می کند، افزون بر این احتمال وارد آوردن صدمه یا آسیب به شرکت کنندگان وجود ندارد (شفیلد و بروان، ۲۰۰۶، ص ۳۷۹).

۲- ۳- ۲- انواع شبیه سازی

شبیه سازی های فیزیکی

شبیه سازی در آموزش

شبیه سازی های پزشکی

شبیه سازی های پرواز

شبیه سازی های بازی گونه (بازی های شبیه سازی)

شبیه سازی مهندسی

شبیه سازی کامپیوتری

شییه سازی در علم رایانه

شبیه سازی در تعلیم و تربیت (شفیلد و بروان ، ۲۰۰۶،ص۳۷۹).

شبیه سازی های فیزیکی : به شبیه سازی گفته می شود که در آن اشیاء فیزیکی به جای شئ واقعی جایگزین می شود . و این اشیاء فیزیکی اغلب به این خاطر استفاده می شوند که کوچک تر و ارزانتر از شئ یا سیستم حقیقی هستند .

شبیه سازی در آموزش : این نوع شبیه سازی اغلب در آموزش پرسنل شهری و نظامی استفاده می شود و معمولا هنگامی کاربرد دارد که استفاده از تجهیزات و امکانات در دنیای واقعی از لحاظ هزینه کمرشکن و یا بسیار خطرناک است تا بتوان به دانش آموزان یا کار آموزان اجازه ی استفاده از آنها را داد . در چنین موقعیت هایی کار آموزان وقت خود را با آموزش دروس مربوط در یک محیط واقعی ایمن می گذرانند .

شبیه سازی های آموزشی به ۴ دسته تقسیم می شوند:

الف) شبیه سازی های زنده : جایی که افراد واقعی از تجهیزات شبیه سازی شده در محیط واقعی استفاده می کنند.

ب) شبیه سازی های مجازی: جایی که افراد واقعی از تجهیزات شبیه سازی شده در محیط شبیه سازی شده یا محیط غیر واقعی استفاده می کنند.

ج) شبیه سازی ساختاری: جایی که افراد شبیه سازی شده از ابزار و تجهیزات شبیه سازی شده در یک محیط شبیه سازی شده استفاده می کنند. لازم به ذکر است که این شبیه سازی ها اغلب به بازی های جنگی معروف هستند. زیرا شباهت هایی با بازی های جنگی رومیزی دارند که در آن ها بازیکنان سربازان و تجهیزات را اطراف یک میز هدایت می کنند.

د( شبیه سازی های ایفای نقش: جایی که افراد واقعی یک کار واقعی را بازی) صحنه سازی) می کنند .

شبیه سازی های پزشکی: شبیه سازی های پزشکی برای آموزش روش های درمانی و تشخیص و همچنین اصول پزشکی و تصمیم گیری به پرسنل بهداشتی به کار می رود.

شبیه سازی های پرواز: این شبیه سازی ها بیشتر در آموزش خلبانی و پرواز که به دلیل هزینه و خطر زیاد شخص نمی تواند در محیط واقعی انجام دهد استفاده می شود. به عنوان مثال این شبیه سازی ها اغلب برای آموزش خلبانان استفاده می شوند تا هواپیما را در موقعیت های بسیار خطرناک مثل زمین نشستن بدون داشتن موتور یا نقص کامل الکتریکی یا هیدرولیکی هدایت کنند، پیشترفته ترین شبیه سازها دارای سیستم بصری با کیفیت بالا و سیستم حرکت هیدرولیک هستند. کار شبیه ساز به طور معمول نسبت به هواپیمای واقعی ارزان تر است.

بازی های شبیه سازی: بسیاری از بازی های ویدئویی شبیه ساز هستند. این بازی ها جنبه های گوناگون واقعی را شبیه سازی می کنند از اقتصاد گرفته تا وسائل هوانوردی مثل شبیه سازهای پرواز.

شبیه سازی مهندسی: شبیه سازی یک مشخصه ی مهم در سیستم های مهندسی است.

شبیه سازی کامپیوتری: شبیه سازی رایانه، جزء مفیدی برای بسیاری از سیستم های طبیعی در فیزیک، شیمی وزیست شناسی و نیز برای سیستم های انسانی در اقتصاد و علوم اجتماعی ( جامعه شناسی کامپیوتری ( و همچنین در مهندسی برای به دست آوردن بینش نسبت به عمل این سیستم ها شده است . یک نمونه ی خوب از سودمندی استفاده از شبیه سازی را می توان در حیطه ی شبیه سازی ترافیک شبکه جستجو کرد. امروزه نام انواع مختلفی از شبیه سازی ها به گوش می رسد که به همه ی آنها عنوان “محیط های ساختگی ” اطلاق می شود، تا تعریف شبیه سازی عملاً به تمام دستاوردهای حاصل از رایانه تعمیم داده شود.

مشاهده پیش فاکتور ، پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *